Cena:

9 212.70 zł brutto
Cena netto: 7490 zł

Faktura VAT: Tak

Lokalizacja:

Warszawa

Parametry:

Producent Topcon
Model GPT-7002i
Rok produkcji 2006
Inne
Skontaktuj się

Opis:

Tachimetr elektroniczny Topcon GPT-7002i

Instrument używany, z 2006 roku, z 6-miesięczną gwarancją i świadectwem autoryzowanego serwisu Topcon <SPRAWDŹ>

2 nowe baterie, wymienione panele dotykowe, instrument w stanie bardzo dobrym.

Instrument z pierwszej serii bezlustrowych tachimetrów Topcona pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE.NET. W instrumentach tych został zainstalowany polskojęzyczny program TopSURV doskonale znany użytkownikom odbiorników GPS Topcona.
Zawiera on między innymi:
– programy związane z pomiarami klasycznymi, w tym bardzo rozbudowane kodowanie punktów, łączenie ich w grupy, tworzenie łańcuchów itp
– programy do wytyczeń punktów z wyświetlaniem mapy tyczonych punktów w różnych skalach oraz z możliwością tyczenie bezpośrednio ze szkiców
– pełen pakiet programów obliczeniowych wraz z kalkulatorem
– zaawansowany moduł drogowych wspomagający geodezyjną obsługę obiektów liniowych

Sercem instrumentów komputer o procesorze o szybkości 400MHz i pamięci 128MB RAM, znany wielu użytkownikom jako palmtop. Posiada on wbudowany edytor tekstu WordPad, przeglądarkę internetową Internet Explorer, program do obsługi poczty e-mail oraz możliwość instalacji przez Użytkownika własnych aplikacji.

Obsługa instrumentu odbywa się za pomocą kolorowego dotykowego ekranu i alfanumerycznej klawiatury. Po obu stronach instrumentu (z wyjątkiem modelu GPT-7005i) zamontowany jest duży 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 240×320 pikseli. Uruchomienie aplikacji odbywa się poprzez dotknięcie rysikiem odpowiedniej ikony na dotykowym ekranie wyświetlacza. Wprowadzenie numerów punktów oraz opisów może odbywać się poprzez wygodną klawiaturę znajdującą się z boku ekranu lub dzięki klawiaturze wirtualnej uruchomionej na ekranie.
Topcon zaproponował instrument w którym nawigacja jest bardzo intuicyjna a mnogość funkcji pozwala zrealizować w terenie nawet najbardziej złożone zadanie, natomiast w razie konieczności zawsze można skorzystać z Helpa.

Tachimetry elektroniczne serii GPT-7000i to instrumenty łączące cyfrową technologię obrazu z tachimetrem elektronicznym. To, co na co dzień możemy obserwować przez lunetę instrumentu, tutaj widzimy na jego wyświetlaczu. Nie tylko ułatwia to wycelowanie na żądany punkt pomiaru, ale dzięki tej technologii, w miejsce tradycyjnego szkicu pomierzonych punktów otrzymujemy pomierzone przez nas punkty i linie na tle rzeczywistego obrazu terenu. Możemy uchwycić stan faktyczny poprzez zapisanie cyfrowego obrazu wraz z danymi pomiarowymi. W ten sposób powstał nowy standard geoinformacji.

Powyższe rozwiązanie ma następujący wpływ na dotychczasowe metody pomiaru:
– pozwala na łatwą identyfikację mierzonych punktów zarówno w trybie pomiaru lustrowego jak i bezlustrowego
– ułatwia wycelowanie lunetą na mierzone punkty
– umożliwia pomiar tych punktów, które dotychczas można było pomierzyć wyłącznie przy użyciu okularu łamiącego
– ułatwia wizualizację zarówno już pomierzonych punktów jak i pomaga w odszukaniu tych które zostały przez nas przeoczone

– przed wytyczeniem mamy możliwość obejrzeć tyczone punkty na tle rzeczywistej sytuacji terenowej, wybrać punkt do tyczenie bezpośrednio z obrazu a po wytyczeniu łatwo możemy określić, czy nie brakuje nam jakiś punktów,

– punkty osnowy nie tylko są mierzone ale również mogą być zarejestrowane w postaci zdjęcia, co pozwoli w przyszłości na łatwiejsze ich odnalezieni,

– dzięki zarejestrowaniu cyfrowego obrazu mierzonego terenu szereg prac biurowych przebiegnie zdecydowanie szybciej,
– nie musimy tracić czasu na wykonanie szkicu terenu, bo pomierzone punkty możemy zapamiętać na tle cyfrowego zdjęcia terenu,
– osoba opracowujące pomiar dzięki zdjęciom ma pogląd o sytuacji terenowej
– dzięki zdjęciom z kamery umieszczonej w lunecie możemy przeprowadzać kontrolę poprawnego wyboru mierzonych punktów oraz poprawność celowania.
– zdjęcia pomierzonych punktów mają wartość archiwalną

Zaawansowane funkcje GPT-7000i :

  • System kodowania punktów, łączenia punktów w łańcuchy wraz z wizualizacją
  • Automatyczne wykrywanie krawędzi oraz narożników
  • Pomiary ekscentryczne (kąta) bezpośrednio na obrazie obiektu np. naroże, drzewo
  • Funkcja zmiany powiększenia – zoom
  • Możliwość integracji pomierzonych punktów wraz ze zdjęciami do budowy modelu 3D obiektu

Z instrumentami serii GPT-7000i dołączane jest oprogramowanie Topcon Link – umożliwiające przenoszenie pomiarów i zdjęć do komputera klasy PC. Oprogramowanie to z pomierzonych danych tworzy blok zdjęć na których widoczne są mierzone punkty. Zdjęcia wykonane z szerokokątnej kamery dają obraz o rozdzielczości 640×480 pikseli i pokrywają obraz w zakresie 30 stopni .

Cyfrowy obraz z obiektywu (30x powiększenie) jest w stanie zapisać zdjęcie z tą samą rozdzielczością, jednak o szerokości 1 stopnia oraz z dokładnym miejscem celowania. W panelu Topcon Link zobaczymy ponadto: nr punktu, jego współrzędne, data i czas pomiaru,kod punktu itp. Topcon Link umożliwia export danych do innych formatów oraz punktów i zdjęć – do oprogramowania fotogrametrycznego Topcon PI-3000.

Parametry użytkowe

Tachimetr GPT-7002i – 2”(6cc)

W instrumencie zamontowany jest dalmierz umożliwiający pomiar odległości na jeden pryzmat do 4 km z dokładnością 2mm+2ppm oraz pomiar bez lustra na odległość 250m z dokładnością +/-5mm. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników zamontowano w w/w tachimetrach laser klasy 1 (do pomiaru odległości – jest to laser bezpieczny dla oka). Dzięki temu, zgodnie z obowiązującymi normami, nie ma potrzeby specjalnego zabezpieczania miejsca pracy tego sprzętu. Pomiar odległości na pryzmat z dokładnością 1cm trwa 0,7s, a z dokładnością 1mm – 1,2s, a w trybie bezlustrowym z dokładnością 1cm trwa 0,5s, a z dokładnością 1mm – 1,2s. Bardzo pomocny przy pomiarach jest czerwony wskaźnik laserowy, jednoznacznie identyfikujący miejsce do którego wykonywany jest pomiar odległości.
Wymiany danych z komputerem można dokonać aż na cztery sposoby. Oprócz klasycznego portu RS-232C instrumenty mają wbudowane złącze kart Compact Flash, port USB oraz możliwość komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.
Tachimetr posiadaja dwuosiowy kompensator i wyposażony jest w diody do tyczenia. W serii tej zastosowano sprawdzoną już w innych modelach znakomitą optykę o 30 krotnym powiększeniu i 45mm średnicy układu optycznego (EDM 50mm).
Wydajny układ zasilania stanowi litowo-jonowa bateria BT-61Q pozwalająca na ciągły pomiar kątów i odległości przez minimum 5 godzin. W komplecie znajdują się dwie baterie. Jak zawsze instrumenty Topcona charakteryzuje wysoka pyło i wodoszczelność – zgodnie z normą IP-54. Reasumując, otwarty system operacyjny Windows CE.NET zainstalowany w tachimetrze łączy w sobie zalety klasycznego komputera klasy PC, ekranu dotykowego, szerokich możliwości graficznych (graficzny tryb pracy znany użytkownikom z polskiego oprogramowania TerMap), możliwości aktualizacji i dodania nowego oprogramowania oraz dużej kompatybilności. Dzięki wszystkim tym cechom instrument jest znakomitym narzędziem pracy nawet dla bardzo skomplikowanych i precyzyjnych zadań geodezyjnych ale nie tylko.

 

Zestaw zawiera:

Tachimetr Topcon GPT-7002i

Waliza transportowa

Ładowarka

2 nowe baterie

Zestaw barzędzi rektyfikacyjnych

Pokrowiec ochronny

Rysik

 

Skontaktuj się ze sprzedawcą:

Inne ogłoszenia z tej samej kategorii:

27 622.70 zł brutto
Kraków
4 500.00 zł brutto
Lądek
13 530.00 zł brutto
Nowy Tomyśl

Inne ogłoszenia z tego samego Województwa:

11 992.50 zł brutto
Lublin
27 622.70 zł brutto
Kraków
11 057.70 zł brutto
Warszawa