Cena:

4 292.70 zł brutto
Cena netto: 3490 zł

Faktura VAT: Tak

ID ogłoszenia: 1792

Lokalizacja:

Warszawa

Parametry:

Producent Topcon
Model GTS-229
Rok produkcji
Inne
Skontaktuj się

Opis:

Tachimetr elektroniczny GTS-229 -używany

Stan techniczny: bardzo dobry

Gwarancja 6- miesięcy

 

Dokładność modelu określa ostatnia cyfra w ich nazwie, czyli GTS-229 to dokładność 9”. Innowacyjność tego instrumentu polega na zastosowaniu precyzyjnej optyki z  tachimetrów wyższej serii GTS-600 oraz niespotykanie silnego i szybkiego dalmierza o zasięgu do 2300m na jedno lustro. Ta na co dzień niewykorzystywana cecha okazuje się zbawienna przy pomiarach podczas mgły, mżawki czy podczas gdy lustro znajduje się np. w krzakach.

Wysoką dokładność pomiaru odległości wynoszącą +/- 2mm + 3ppm uzyskujemy przy niezwykle krótkim czasie pomiaru wynoszącym 2,8s (pomiar super precyzyjny – 0,2mm), 1,2s (pomiar precyzyjny – 1mm), 0,7s (pomiar zgrubny – 10mm), 0,4s (pomiar ciągły – 10mm).

Całości dopełnia trwała, w pełni wodoszczelna konstrukcja, profesjonalne oprogramowanie, wyjątkowo wydajny system zasilania oraz nowy system odczytu kół pomiarowych niewymagający inicjacji instrumentu po włączeniu.

 

  • Parametry użytkowe

Instrument ten jest w pełni wodoszczelny i pyłoszczelny. Spełnia międzynarodową, wysoką normę IP66, która oznacza że strumień wody płynący z różnych kierunków z wydajnością do 100 litrów na minutę nie wyrządzi urządzeniu żadnej szkody. W praktyce oznacza to, iż jesteśmy w stanie pracować instrumentem nawet podczas bardzo silnego deszczu.

Tachimetry posiadają lunetę o 30x powiększeniu i bardzo dużej średnicy obiektywu aż 45mm, dzięki temu nawet bardzo odległe cele będą wyraźnie widoczne.

Duży, czteroliniowy wyświetlacz po 20 znaków w linii, prosta klawiatura posiadająca tylko 10 przycisków sprawia, że obsługa tachimetru jest komfortowa.

W instrumencie zamontowany jest dwuosiowy kompensator.

 

Wielką zaletą tego instrumentu jest zastosowanie nowoczesnego układu zasilania i wydajnej baterii. Tachimetr na jednej baterii umożliwia ciągły pomiar odległości przez 10 h, a pomiar kątów przez 45 h. W praktyce oznacza to możliwość pracy w terenie przez kilka dni bez konieczności ładowania baterii (12 000 punktów).

 

 

  • Pamięć i oprogramowanie

Instrumenty wyposażone są w wewnętrzną pamięć pozwalającą na zapamiętanie aż 24 000 obserwacji lub punktów (do wytyczeń i osnowy). Każdemu punktowi oprócz numeru (alfanumerycznego) można nadać alfanumeryczny kod wprowadzony z 50-cio pozycyjnej biblioteki kodów lub ręcznie. Każda z tych informacji może składać się z 10 znaków.
Współrzędne punktów mogą zawierać do 12 znaków (8 cyfr przed przecinkiem i 4 cyfry po przecinku). Pozwala to na stosowanie pełnych współrzędnych układu 1965.
Wbudowane programy: możliwość założenia 30 robót geodezyjnych (10 znakowa alfanumeryczna nazwa), repetycyjny pomiar kąta, pomiar wysokości niedostępnego punktu, pomiar i obliczanie czołówek, pomiar z ekscentrem celu kątowy i liniowy, obliczenie przecięcia prostej i płaszczyzny, pomiar współrzędnych (wprowadzenie współrzędnych stanowiska, wysokości instrumentu i pryzmatu), wcięcie wstecz na max 7 punktów (kątowe i kątowo-liniowe) z podaniem średniego błędu kwadratowego mo oraz błędów poszczególnych współrzędnych mx, my, mz, obliczenie pola powierzchni, rzutowanie na linię, wyznaczenie wysokości stanowiska (przeniesienie wysokości z kilku, maksymalnie 10 reperów z podaniem wartości błędu), tyczenie odległości i możliwość zapamiętania wartości koła poziomego po wyłączeniu instrumentu.
Nowy program Rzutowanie pozwala na wczytanie z pamięci punktów definiujących układ linii pomiarowej. Instrument zapamiętuje informacje o bieżącej i domiarze oraz informuje o definicji linii. W trybie tym możemy również tyczyć punkty.
Kolejną nowością jest program Trasy pozwalający na projektowanie i tyczenie zarówno osi głównej drogi jak i jej obu krawędzi wykorzystując kilometraż. Sama trasa projektowana jest za pomocą linii prostej, klotoidy, łuku kołowego i punktu wierzchołkowego.

STRUKTURA OPROGRAMOWANIA:

MENU                                 1/3
F1: REJESTRACJA
F2: TYCZENIE
F3: MENADŻER PAMIĘCI         P

 

 

REJESTRACJA TYCZENIE MENADŻER
PAMIĘCI
PROGRAMY WSPÓŁCZYNNIK
ODWZOROWAWCZY
OŚWIETLENIE PARAMETRY 1

 

1. STANOWISKO
2. NAWIĄZANIE
3. PIKIETA
4. WYBÓR PLIKU
5. WPISYWANIE KODU
6. KONFIGURACJA
1.STANOWISKO 2. NAWIĄZANIE
3. TYCZENIE
4. WYBOR PLIKU
5. NOWY PUNKT
– BAGNET
– WCIĘCIE
6. WSP. ODWZO-ROWAWCZY
1. STATUS PLIKÓW
2. SZUKANIE
– DANE OBSERW.
– DANE XYZ
– KODY
3. PLIKI
4. WPISYWANIE XYZ
5. KASOWANIE XYZ
6. WPISYWANIE KODU
7. TRANSFER DANYCH
– WYSYŁANIE DANYCH

– DANE OBSERW.
– DANE XYZ
– KODY

– WGRYWANIE

– DANE XYZ
– KODY

– PARAMETRY KOMUN.

8. KASOWANIE
– PLIKÓW
– LISTY KODÓW
– DANYCH1. REM
2. MLM (czołówki)
3. ZSTANOWISKA
4. POLE POWIERZ.
5. RZUTOWANIE
6. TRASY1. ON
2. OFF
3. INTENSYWNOŚĆ1. MINIMALNY ODCZYT
2. AUTOMATYCZNE WYŁĄCZENIE INSTRUMENTU
3. KOMPENSATOR
4. BŁĘDY TEODOLITU
5. TYP BATERII

 


Razem w zestawie:

Tachimetr elektroniczny GTS-229 1 szt.
Automatyczna ładowarka 1 szt.
Bateria (zregenerowana) 1 szt.
Pudło transportowe 1 szt.
Instrukcja obsługi w języku polskim(elektroniczna) 1 szt.
Świadectwo instrumentu 1 szt.

Jakość_Bezpieczeństwo_autoryzowany_serwis
Klient wraz z produktem otrzymuje oryginalne dokumenty:

– świadectwo instrumentu (zobacz)

poświadczające poprawność pracy urządzenia – wydane przez autoryzowany serwis Topcon w Polsce (TPI Sp. z o.o.).

Uwaga! Cena produktu nie obejmuje szkolenia z obsługi tachimetru.

Skontaktuj się ze sprzedawcą:

Inne ogłoszenia z tej samej kategorii:

9 225.00 zł brutto
Warszawa
14 760.00 zł brutto
Kraków/Katowice/Cieszyn/Tarnów/Nowy Sącz
12 300.00 zł brutto
Nowy Dwór Mazowiecki

Inne ogłoszenia z tego samego Województwa:

9 225.00 zł brutto
Warszawa
9 212.70 zł brutto
Warszawa
4 920.00 zł brutto
Warszawa