Cena:

2 850.00 zł brutto
Cena netto: 2317.07 zł

Faktura VAT: Tak

ID ogłoszenia: 8015

Lokalizacja:

Sulejówek

Parametry:

Producent TOPCON
Model GTS-226
Rok produkcji 2004
Inne stan idealny
Skontaktuj się

Opis:

Tachimetr TOPCON GTS-226

Używany w perfekcyjnym stanie.  Używany przez jedną osobę.

Uwaga: Ten tachimetr jest wyposażony w pionownik laserowy oraz diody do tyczenia, co znacznie zwiększa komfort pracy.

Cena okazyjna

Producent: Topcon

Tachimetr jest całkowicie sprawny.

Produkt pochodzi z Polskiej dystrybucji.

Podstawowe parametry i informacje

Tachimetry japońskiej firmy Topcon są nowoczesnymi instrumentami pomiarowymi z bogatym, zaawansowanym technologicznie oprogramowaniem wewnętrznym. Doskonałej jakości japońska optyka sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Przejrzystość MENU, łatwość nawigacji, konfiguracja  klawiszy poprzez użytkownika, łatwość wprowadzania znaków alfanumerycznych to tylko kilka cech wpływających na komfort pracy.

Wyjątkowe cechy TOPCON GTS-226:

 • Dokładność pomiaru odległości – ±2 + 2 ppm
 • Wysoka wodoszczelność – IPX6
 • Wysokiej jakości luneta o zwartej konstrukcji i 30 krotnym powiększeniu
 • Jednakowa dokładność pomiaru na lustro i folię dalmierczą
 • Czas pomiaru 1.2 sek w trybie dokładnym (1mm)
 • Bardzo długi czas pracy na 1 baterii – 10 h (ciągły pomiar odległości)
 • Libela elektroniczna ułatwiająca poziomowanie instrumentu
 • Dokładność kątowa 6”
 • Kompensator dwuosiowy podnoszący dokładność pomiarów
 • Praktyczne wbudowane oprogramowanie w języku polskim
 • Współpraca z popularnym oprogramowaniem: Winkalk, C-GEO

Parametry techniczne poniżej -sekcja załączniki

Innowacyjność serii GTS-220 polega na połączeniu znakomitej optyki, bardzo bogatego oprogramowania i nowoczesnej klawiatury. Dodatkowo w instrumentach tych znajdziemy niespotykanie silny i szybki dalmierz o zasięgu do 3000m na jedno lustro. Ta na co dzień niewykorzystywana cecha okazuje się zbawienna przy pomiarach podczas mgły, mżawki czy podczas gdy lustro znajduje się np. w krzakach.

Wysoką dokładność pomiaru odległości wynoszącą +/- 2mm+2ppm uzyskujemy przy niezwykle krótkim czasie wynoszącym 2,8s (pomiar super precyzyjny – 0,2mm), 1,2s (pomiar precyzyjny – 1mm), 0,7s (pomiar zgrubny – 10mm), 0,4s (pomiar ciągły – 10mm).

Całości dopełnia trwała, w pełni wodoszczelna konstrukcja, profesjonalne oprogramowanie, wyjątkowo wydajny system zasilania oraz nowy system odczytu kół pomiarowych niewymagający inicjacji instrumentu po włączeniu.

Parametry użytkowe

Wszystkie modele są w pełni wodoszczelne i pyłoszczelne Spełniają one międzynarodową, wysoką normę IP6X, która oznacza że strumień wody płynący z różnych kierunków z wydajnością do 100 litrów na minutę nie wyrządzi urządzeniu żadnej szkody. W praktyce oznacza to, iż jesteśmy w

stanie pracować instrumentem nawet podczas bardzo silnego deszczu. Tachimetry posiadają lunetę o 30x powiększeniu i bardzo dużej średnicy obiektywu – aż 45mm, dzięki temu nawet bardzo odległe cele będą wyraźnie widoczne.

Duży, czteroliniowy wyświetlacz posiada po 20 znaków w linii, rozbudowana klawiatura ma 24 ergonomiczne przyciski sprawiają, że obsługa tachimetru jest komfortowa. Dodatkowo instrumenty zyskały nową, lepiej widoczną czcionkę, zawierającą również polskie litery.

Wielką zaletą serii GTS-220 jest zastosowanie nowoczesnego układu zasilania i wydajnej baterii. Tachimetr na jednej baterii umożliwia ciągły pomiar odległości (tracking) przez 10 h, a pomiar kątów przez 45 h. W praktyce oznacza to możliwość pracy w terenie przez kilka dni bez konieczności ładowania baterii (12 000 punktów).

Pamięć i oprogramowanie

Instrumenty wyposażone są w wewnętrzną pamięć pozwalającą na zapamiętanie aż 24 000 obserwacji lub punktów (do wytyczeń i osnowy). Każdemu punktowi oprócz numeru (alfanumerycznego) można nadać alfanumeryczny kod wprowadzony z 50-cio pozycyjnej biblioteki kodów lub ręcznie. Każda z tych informacji może składać się z 10 znaków.

Współrzędne punktów mogą zawierać do 12 znaków (8 cyfr przed przecinkiem i 4 cyfry po przecinku).

Pozwala to na stosowanie pełnych współrzędnych układu 1965. Wbudowane programy: możliwość założenia 30 robót geodezyjnych (10 znakowa alfanumeryczna nazwa), repetycyjny pomiar kąta, pomiar wysokości niedostępnego punktu, pomiar i obliczanie czołówek, pomiar z ekscentrem celu kątowy i liniowy, obliczenie przecięcia prostej i płaszczyzny, pomiar współrzędnych (wprowadzenie współrzędnych stanowiska, wysokości instrumentu i pryzmatu), wcięcie wstecz na max 7 punktów (kątowe i kątowo-liniowe) z podaniem średniego błędu kwadratowego oraz błędów poszczególnych współrzędnych mx, my, mz, obliczenie pola powierzchni, rzutowanie na linię, wyznaczenie wysokości stanowiska (przeniesienie wysokości z kilku, maksymalnie 10 reperów z podaniem wartości błędu), tyczenie odległości i możliwość zapamiętania wartości koła poziomego po wyłączeniu instrumentu.

Program “Rzutowanie” pozwala na wczytanie z pamięci punktów definiujących układ linii pomiarowej. Instrument zapamiętuje informacje o bieżącej i domiarze oraz informuje o definicji linii. W trybie tym możemy również tyczyć punkty.

Zestaw zawiera: tachimetr, walizkę, narzędzia do rektyfikacji, nakładkę na obiektyw, ściereczkę do obiektywu, dwie baterie, ładowarkę oraz instrukcję w języku polskim !!!

Skontaktuj się ze sprzedawcą:

Inne ogłoszenia z tej samej kategorii:

23 247.00 zł brutto
Szczecin
1.23 zł brutto
Strzyżowice
12 000.00 zł brutto
Karpacz

Inne ogłoszenia z tego samego Województwa:

4 674.00 zł brutto
Częstochowa
23 247.00 zł brutto
Szczecin